Nowe zasady działalności od 15 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Data publikacji: 12/03/2021

W związku ze wzrostem zakażeń COVID-19, od 15 marca do 9 kwietnia 2021 r., wprowadzono dodatkowe ograniczenia dla bibliotek m.in. w województwie mazowieckim, polegające na zakazie prowadzenia czytelń, wypożyczeń wewnątrz budynków oraz organizacji imprez.

Biblioteki ponownie zostały zamknięte dla czytelników. Nie oznacza to jednak, że nie mają Państwo dostępu do zbiorów bibliotecznych. Aby umożliwić wypożyczanie materiałów bibliotecznych (książki, filmy, audiobooki, gry planszowe), wprowadzamy nowe zasady działalności od 15 marca 2021 roku!

WAŻNE:

• Czytelnik składa zamówienie przez katalog online lub telefonicznie w wybranej placówce. Bibliotekarz umawia się z czytelnikiem na konkretny dzień i godzinę odbioru. Przy odbiorze niezbędna jest karta biblioteczna!
  • Czytelnik umawia się w ten sam sposób na zwrot zbiorów –  zawsze trzeba umówić się wcześniej telefonicznie!
  • Wypożyczenie i zwrot odbywa się w drzwiach lub w oknie (Biblioteka Główna). Czytelnicy nie mogą wejść do budynku.
  • Zachęcamy do zwrotów do wrzutni.
  • Zachęcamy również do korzystania z KSIĄŻKOMATU oraz z e-booków LEGIMI.

Powyższe zasady obowiązują do odwołania.

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI Od 15 Marca (1)