ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

O książce słów kilka

Data publikacji: 26/04/2023

W poniedziałkowe przedpołudnie 24 kwietnia 2023 Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedzili uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie. 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy dzień książki i praw autorskich, dlatego też książka była głównym tematem naszego spotkania.

Na wstępie uczniowie obejrzeli fragment mini serialu „Mole książkowe” promującego kampanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021 – 2025. Bohaterowie miniserialu mierzą się z tajemniczymi „zjadaczami” papieru, którzy niespodziewanie pojawili się w ich cywilizacji oraz stają przed dylematem ratowania książek i powrotu do przyjaźni molowo-ludzkiej.

Później porozmawialiśmy o procesie powstawania książki, o tym jakie są rodzaje książek, a także dowiedzieliśmy się jakie prośby kieruje do nas książka. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problematykę dbałości o książki szczególnie tych wypożyczonych z bibliotek.

Na zakończenie obejrzeliśmy wyjątkowe i nieszablonowe książki znajdujące się w naszym księgozbiorze. Nie zabrakło książek dotykowych, dźwiękowych, ruchowych, podświetlanych, zapachowych, pop-up i wielu innych.

Dzięki tej niezwykłej bibliotecznej podróży uczniowie z pewnością rozbudzili w sobie miłość do książek i do poznawania świata literatury.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl