ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

O mowie nienawiści i hejcie

Data publikacji: 10/06/2022

Nowe technologie dają nam wielkie możliwości związane z edukacją, rozrywką czy zdobywaniem informacji. Są również ważnym narzędziem komunikacyjnym. Dzięki Internetowi jesteśmy również twórcami, publikując wpisy, udostępniając zdjęcia czy materiału audio-wideo. Możemy wyrażać siebie i swoje opinie. Jednak jak to robić, aby nikogo nie urazić? Jak robić to z głową i w sposób kulturalny? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy dwóch spotkań, które zostały przeprowadzone w Bibliotece Publicznej w Piasecznie w ramach akcji “O mowie nienawiści i hejcie”. 

Pierwsze spotkanie odbyło się 6 czerwca i miało formę online z wykorzystaniem aplikacji ZOOM. Prowadzący wraz z uczestnikami poruszyli tematykę mowy nienawiści oraz hejtu, który może dotknąć każdego. Jak sobie z nim radzić i przeciwstawiać się mu? Zastanawialiśmy się, czy hejt i mowę nienawiści możemy odnieść tylko to nowych technologii? Okazało się, że chociaż Internet jest medium umożliwiającym głoszenie swoich opinii na zdecydowanie szerszą skalę, to oba zagadnienia mogą nas dotknąć w tak zwanym realu.

Dzień później odbyło się drugie, stacjonarne spotkanie, na którym rozmawialiśmy o cyberbezpieczeństwie i o tym, jak możemy wykorzystywać nowe technologie, aby zminimalizować ryzyko oszustwa, kradzieży tożsamości oraz jak skutecznie działać przeciwko fałszywym informacjom, czyli fake news.

 

Multicentrum Biblioteki Publicznej w Piasecznie – polajkuj i zaobserwuj nas na:

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl