ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

O stolicy Unii Europejskiej w Klubie Podróżnika

Data publikacji: 28/02/2023

W czwartek, 23 lutego, w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika. Spotkanie poprowadził Piotr Maciej Kaczyński, na co dzień szkolący kadry urzędników instytucji unijnych w Brukseli, a także komentujący politykę europejską w polskich mediach.

Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o życiu rozległej aglomeracji na pograniczu holenderskojęzycznej Flamandii i francuskojęzycznej Walonii, gdzie rewolucja przemysłowa, dziewiętnastowieczny kolonializm i współczesna integracja europejska utworzyły jedyną w swoim rodzaju miejską tożsamość. Dowiedzieliśmy się o tym jak nowoczesne środki komunikacji i rosnąca szybkość przemieszczania się sprawiają, że Unia Europejska, której „Brukselski tygiel” jest stolicą, choć rozległa, nigdy nie wydawała się mniejsza. Spotkanie zilustrowane zostało pokazem slajdów z fotografiami autorstwa pana Piotra.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl