ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Tygryskowe czytanie

Data publikacji: 05/06/2024

W dniach 1-7 czerwca obchodziliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

Z tej okazji Filia Głosków spotykała się z dziećmi na głośne czytanie.

Kogo do nas zaprosiliśmy? 

3 czerwca – grupę przedszkolną “Smerfy”; 4 czerwca – grupę przedszkolną “Zerówka”;  5 czerwca – grupę przedszkolną “Gwiazdki”.

A kogo odwiedziliśmy?  –  klasę ‘0’ w Szkole Podstawowej w Głoskowie.

Ponieważ hasło akcji  brzmiało „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”, to oczywiście nie mogło zabraknąć książek z tygryskiem w roli głównej. Dzieci wysłuchały bajek z cyklu  Miś i Tygrysek “Panama”, “Tygrysek musi mieć rower” i “Wielki bal dla Tygryska”, których autorem jest urodzony na Górnym Śląsku pisarz niemieckojęzyczny – Janosh, oprócz tego  jest także  uzdolnionym grafikiem, sam ilustruje swoje opowiadania, a stworzone przez niego wizerunki wykorzystano przy tworzeniu filmów animowanych oraz ozdabianiu ubrań dla dzieci.

Wielką atrakcją dla dzieci były pluszowe tygrysy, które towarzyszyły nam przez cały czas. Dzieciom najbardziej podobał się największy z nich, z którym nie mogli się rozstać.

Za wypożyczenie maskotek bardzo dziękujemy naszej koleżance z Biblioteki Głównej – Pani Iwonie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i Paniom Nauczycielkom za wspólne świętowanie Tygodnia Czytania.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl