Parapetówka 2.0 – “Czarny kapturek”

Data publikacji: 29/10/2020

Autorki książki “Czarny kapturek” spotkały się czytelnikami 26 października 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Piasecznie w ramach PARAPETÓWKI 2.0.

Autorką tekstu jest Karolina Grabarczyk. Ilustracje wykonała Nika Jaworowska-Duchlińska. Nika z zawodu jest kostiumologiem i scenografem w teatrze, zajmuje się także rysunkiem satyrycznym oraz ilustruje książki dla starszej młodzieży i dorosłych. Rozmowę prowadziła Joanna Piekarska, “kapturkolożka”, bibliotekarka od 20 lat, właścicielka prywatnego muzeum Czerwonego Kapturka.

Rozmowa dotyczyła baśni o Czerwonym Kapturku, o tym jak bardzo różnie można rozumieć tę opowieść i jak postrzeganie jej może zmieniać się wraz z wiekiem i doświadczeniem.

Spotkanie było transmitowane na żywo, a nagranie jest dostępne poniżej. Zapraszamy do oglądania!