Parapetówka 2.0 – Spotkanie z Kolegą Ignacym

Data publikacji: 07/10/2020

W ramach Parapetówki 2.0, czyli świętowania 1 rocznicy przeniesienia Biblioteki Głównej do nowej siedziby w budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie, organizujemy szereg atrakcji dla mieszkańców. Już 23.10 zapraszamy na spotkanie z YouTuberem – Kolegą Ignacym a właściwie Ignacym Łukowskim! Swój kanał założył w 2011 roku, od tego stopniowo zdobył rzeszę fanów, początkowo publikując filmiki wokół gry “Heroes 3”, teraz natomiast zajmuje się treściami popularnonaukowymi! Opowiada nam o Królowej Elżbiecie, o tym jak powstała policja, czy ile kosztuje organizacja wyborów!

“Zgodnie z powszechną opinią twórcy YouTube’owi dla swoich fanów są bardziej jak znajomi z internetu niż jak celebryci. Najlepszym tego przykładem jest Ignacy Łukowski, wszystkim dobrze znany jako Kolega Ignacy. Swój kanał założył w czerwcu 2011 roku, a pierwszy film Ignacy udostępnił dopiero w 2014 roku. W swoim pierwszym odcinku na kanale Ignacy grał w Heroes III: Of Might And Magic. The Shadow of Death – czyli w starszy, kultowy tytuł. Ignacy kontynuował tę serię, ponieważ jego kanał w założeniu miał skupiać się na rozgrywkach ze starszych tytułów. Już od początku działalności swojego kanału Kolega Ignacy aktywizował swoich widzów poprzez częste serie Q&A, gdzie oprócz typowych tematów o Ignacym, jego kanale i grach, poruszane były także tematy kontrowersyjne, takie jak religia. Na głównym kanale Ignacego można więc znaleźć przede wszystkim ulubionych Heroes’ów III Ignacego oraz pozostałe części tej serii, a także Warcrafta 3, Warhammera 40k czy Dawn of War 2. Z biegiem czasu jednak Ignacy do oferty swojego kanału wprowadził filmy z Garry’s Moda. Konikiem Ignacego są gry strategiczne, w szczególności te turowe, dlatego Ignacy prowadzi swój drugi kanał o nazwie “Kolega Strategacy”. Ignacy gościnnie występował u Gimpera w bardzo popularnej serii “Left4Tube”, a z samym Gimperem często nagrywa wspólne filmy. Kolega Ignacy współtworzy również m.in. z: Alienem, Skyenem, Rojem, Mandziem czy Kubsonem. Obok gier, pasją Ignacego są różnego typu planszówki. Dzięki profilowi Ignacego na Instagramie możecie obejrzeć jego zdjęcia robione podczas życia codziennego, a także dowiedzieć się jak spędza wolny czas. Kanał Ignacego jest idealny dla graczy starszych, którzy chcą z nutką nostalgii spojrzeć w przeszłość, ale z drugiej strony gracze młodsi również znajdą coś dla siebie, a przy okazji mogą poznać starsze gry wideo.”

Informujemy, że wszystkie wydarzenia, organizowane są w rygorze sanitarny. Obowiązuje pomiar temperatury, dezynfekcja dłoni, zakrywanie nosa i ust, 1,5 metrowe odległości. Dbajmy o siebie nawzajem!

Spotkanie zrealizowane będzie z Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie.