Październikowe warsztaty z eksperymentami

Data publikacji: 05/10/2021

Biblioteka Publiczna w Piasecznie wraz z Fundacją RoRo przygotowała dla dzieci w wieku 6-10 lat warsztaty z eksperymentami. Spotkanie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

DLACZEGO STATKI PŁYWAJĄ?

Podczas zajęć uczestnicy:

• dowiedzą się czym jest gęstość materiałów,
  • sprawdzą jak pozornie zmienia się ciężar przedmiotu w zależności od jego zanurzenia,
  • porównają jak różne gatunki drewna unoszą się na wodzie,
  • sprawdzą jak sprawić by plastelina pływała po wodzie,
  • stworzą swoją własną łódkę i zabiorą ją ze sobą do domu.

PODKŁADAMY DŹWIĘK DO FILMU

Tematem przewodnim spotkania będzie dźwięk jaki słyszymy w filmach.

Podczas warsztatów uczestnicy:

• doświadczą jak sugestywny potrafi być sam dźwięk,
  • porozmawiają o tym co słyszymy w czasie oglądania filmów,
  • usłyszą kroki, których nie ma, marsz wojska, poznają różne sposoby uzyskania dźwięku deszczu
  • będą podkładali dźwięk do kreskówki z wyścigami samochodowymi,
  • zbudują rurę deszczową.

13 października 2021 – Multicentrum w Bibliotece Głównej  w CEM, ul. Jana Pawła II 55, I piętro

W zajęciach dzieci uczestniczą samodzielnie. Opiekunów prosimy o przyprowadzenie dziecka i odbiór do/z placówki, która nas gości. Limity osób, jakie nas obowiązują nie pozwalają nam zaprosić do sali opiekunów.

Prosimy o wyposażenie dzieci w maseczki i stosowanie zalecanych w placówce środków bezpieczeństwa. W spotkaniach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia z eksperymentami dla dzieci z gminy Piaseczno i okolic” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Partnerami projektu są: Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Centrum Kultury w Piasecznie.