“Piaseczno Kobietami Słynące” – spotkanie z autorką

Data publikacji: 19/10/2021
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Zając z okazji publikacji książki “Piaseczno Kobietami Słynące”. Spotkanie odbędzie 22 października o 18.00 w Bibliotece Głównej (ul. Jana Pawła II 55, sala widowiskowa). Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania: https://app.evenea.pl/event/dorotazajac/, a także do odbioru w Sekretariacie w Bibliotece Głównej!

Dorota Zając — z wykształcenia bibliotekoznawca i historyk. Licencjonowany przewodnik turystyczny oraz instruktor krajoznawstwa. Członkini Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii. Autorka publikacji pt. “V rejon “Gątyn” VII Obwodu “Obroża”. Współautorka przewodnika subiektywnego “Tradycja Mazowsza — powiat piaseczyński”, “Nazw miejscowych powiatu piaseczyńskiego — Informator Krajoznawczy”, “Kanonu krajoznawczego województwa mazowieckiego” oraz przewodnika turystycznego “Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.

“Kobiety uważa się na ogół za bardzo spokojne istoty, ale kobiety czują tak samo, jak mężczyźni, potrzebują ćwiczeń dla swych zdolności, pola dla swych wysiłków nie mniej niż ich bracia; cierpią, gdy są zbyt skrępowane, cierpią w bezwzględnym zastoju zupełnie tak samo, jak cierpieliby mężczyźni; i ciasnotą umysłu grzeszą ich bardziej uprzywilejowani bracia, którzy twierdzą, że kobiety powinny ograniczyć się do gotowania puddingów, robienia pończoch, grania na fortepianie i haftowania. Bezmyślnością jest potępiać je albo śmiać się z nich, jeżeli starają się robić więcej albo nauczyć więcej, niż zwyczaj wymaga dla ich płci.”
Charlotte Bronte „Jane Eyre”