Piaseczyński Uniwersytet Dziecięcy – 1 zjazd

Data publikacji: 11/10/2022

W ostatnią sobotę 08.10.2022r odbyła się uroczysta inauguracja Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Przez najbliższy rok kolejna grupa studentek i studentów będzie miała okazję pogłębiać swoją wiedzę z zakresu m.in. archeologii, astronomii czy chemii.

Sobotnie spotkanie otworzył pokaz naukowy O!świecenie, poprowadzony przez Inspiratorów z Centrum Nauki Kopernik. Starali się oni, wspólnie z widownią, odpowiedzieć na pytanie: czym właściwie jest światło? Sprawdzali też, co da się zrobić z kolorami i dzięki kolorom.

Po pokazie przyszłych studentów powitała jedna z koordynatorek Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, Katarzyna Golik. Po krótce opowiedziała o planach na cały rok akademicki. Na spotkaniu obecna była również Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska – Michalak, która od początku wspiera działania naszego Uniwersytetu. Pani Burmistrz wręczyła dzieciom indeksy i pogratulowała wszystkim chęci zdobywania wiedzy.

Dla naszych gości dostępny był również „Kopernik na Kółkach” – czyli mobilne i wszechstronne stanowisko z doświadczeniami prosto z Centrum Nauki Kopernik oraz działająca od marca w naszej Bibliotece Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

Ponieważ mieliśmy co świętować, spotkanie zakończył kolejny pokaz prowadzony przez CNK pod tytułem „Naukowe Świętowanie”.  Nie zabrakło kolorowych napojów, balonów oraz mnóstwa śmiechu.