Pierwsze urodziny SOWA w Piasecznie – Zapraszamy!

Data publikacji: 15/03/2023

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 28.03.2023r. będziemy obchodzić pierwsze urodziny SOWA w Piasecznie. Z tej okazji nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji dla naszych odwiedzających.

Wszystkich, którzy zakupią bilet wstępu do SOWA na dzień 28.03.2023r godz. 14.00 dodatkowo zapraszamy na prelekcję połączoną z warsztatami, które poprowadzi Ilona Smolaga z Sokolnictwa RARÓG . Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o sowach – jak są zbudowane i jakie występują gatunki sów. Będą również mieli możliwość zobaczenia na żywo jak lata sowa oraz dotknięcia jednej z nich. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15.30 w Sali Widowiskowej Biblioteki.

Dodatkowo korzystając z kodu rabatowego URODZINY cena biletu indywidualnego na termin 28.03.2023 godz. 14.00  zostanie obniżona o 50%. Kod należy wprowadzić podczas zakupu biletów.

Zapraszamy! Świętujcie z nami!

A jeśli macie ochotę przygotować dla nas kartkę urodzinową chętnie ją przyjmiemy i stworzymy galerię prac, która będzie ozdabiać naszą przestrzeń. A przy okazji można będzie wziąć udział w Konkursie.

A teraz trochę statystyki:

SOWA w Piasecznie była trzecią otwartą tego typu placówką w Polsce. W ciągu roku działalności odwiedziło nas blisko 300 osób indywidualnych oraz blisko 80 grup zorganizowanych, ufundowaliśmy także ponad 30 voucherów wspierając różne lokalne inicjatywy. Przyjmowaliśmy niezliczoną ilość osób w trakcie dni otwartych podczas różnych działań biblioteki, takich jak Tydzień Bibliotek, Festiwal Pięknej Książki czy Noc Bibliotek. Mieliśmy także przyjemność gościć dzieci z gminy Piaseczno w trakcie akcji Lato w Mieście.

Gościliśmy mieszkańców Piaseczna i okolic, wycieczki bibliotekarzy z różnych części Polski, a także mera Buczy, czy przedstawicieli z Save the Children z krajów skandynawskich. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny, słowa uznania, okrzyki radości, pomysły i stworzone konstrukcje.

Nie byłoby tego miejsca gdyby nie Ministerstwo Edukacji i Nauki, które przekazało Centrum Nauki Kopernik dotację celową na uruchomienie lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Od samego początku CNK wspiera nas w działaniach, przekazując swoją wiedzę i angażując w dodatkowe programy. Dzięki tej współpracy m.in w wakacje 2022r. gościliśmy mobilny Planetobus, z którego nieodpłatnie mogli skorzystać mieszkańcy Piaseczna, a obecnie uczestniczymy w programie Razem dla Lepszej Przyszłości, którego założeniem jest integracja polskich i ukraińskich rodzin podczas wspólnego eksperymentowania.

To wszystko wydarzyło się w ciągu pierwszego roku działania, jesteśmy ciekawi, co nam przyniesie kolejny rok.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.