Pierwsze warsztaty familijne za nami

Data publikacji: 29/03/2023

Pod koniec marca dwukrotnie odbyły się w naszej bibliotece Warsztaty Familijne “Dlaczego instrumenty grają?”.

Warsztaty są elementem międzykulturowego programu “Razem dla lepszej przyszłości”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jego założeniem jest integracja polskich i ukraińskich rodzin podczas wspólnego eksperymentowania. Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez CNK, strefa SOWA działająca w naszej bibliotece otrzymała wsparcie w postaci szkoleń, gotowych scenariuszy zajęć oraz nagrody finansowej. Jednocześnie zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia 8 warsztatów familijnych dla rodzin z Polski i Ukrainy.

W trakcie minionych warsztatów dzieci wspólnie z opiekunami szukali odpowiedzi na tytułowe pytanie “Dlaczego instrumenty grają?”. Poniżej krótka fotorelacja z przeprowadzonych zajęć. Na kolejne warsztaty o instrumentach zapraszamy 1 kwietnia, o godzinie 12.00.  A już wkrótce pojawią się nowe tematy, na które zaprosimy naszych czytelników.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.