Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji: 06/06/2023

Z okazji Dnia Dziecka, 3 czerwca 2023 roku, Biblioteka Publiczna w Piasecznie, zorganizowała coroczny, wypełniony wieloma atrakcjami piknik.

Wydarzenie rozpoczął tradycyjny, cieszący się ogromną popularnością rajd rowerowy: Odjazdowy Bibliotekarz.

Uczestnicy rajdu, wśród których byli zarówno dorośli jak i małe dzieci, zebrali się przed nowo otwartą filią przy ul. Szkolnej 18, skąd w eskorcie dbającej o ich bezpieczeństwo policji,  wyruszyli w kierunku filii w Zalesiu Dolnym. Po krótkim odpoczynku, udali się w kierunku mety znajdującej się przed budynkiem Biblioteki Głównej. Rajd odbył się ulicami patronów roku 2023 – Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Jana Matejki oraz Mikołaja Kopernika.

Dzięki naszym sponsorom uczestnicy rajdu otrzymali wodę i jabłka.

W tym samym czasie, w sali widowiskowej Biblioteki Głównej, trwały ostatnie przygotowania do pokazu mody podsumowującego całoroczne warsztaty z cyklu Modoteka.

Pani Hanna Kułakowska-Michalak vice burmistrz Piaseczna oraz Pani Sylwia Chojnacka-Tuzimek zastępca dyrektora biblioteki chwilę po godz. 11-tej, powitały uczestniczki pokazu oraz zebranych gości.

Przygotowane przez uczestniczki pokazu autorskie kreacje zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Nie obyło się bez zdjęć na bibliotecznej ściance. Dziewczynki  miały okazję poczuć się jak prawdziwe celebrytki.

Oczywiście to nie były jedyne atrakcje przygotowane tego dnia.

Przed budynkiem biblioteki można było wziąć udział w loterii fantowej połączonej z kołem fortuny i wygrać jedną z ciekawych i pouczających książek.

Zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia plastyczne, na których dzieci mogły wykonać zakładkę do książki metodą scrapbookingu.

Prawdziwy zachwyt dzieci wzbudziły dwie przeurocze alpaki, które przyjechały na piknik z “Uprzejmego Łosia”.

Nie mogło oczywiście zabraknąć waty cukrowej. Przez cały czas trwania pikniku, do stoiska z tym słodkim przysmakiem, ustawiała się długa kolejka.

A dla dzielnych rycerzy i prawdziwych księżniczek przygotowano bajkową fotobudkę.

Na szczęście pogoda w tym roku dopisała. Wszystkim, którzy tego dnia zdecydowali się wziąć udział w naszym pikniku serdecznie dziękujemy. Nieustająco zapraszamy do korzystania z naszych bibliotecznych zbiorów oraz kolejnych, przygotowywanych przez nas wydarzeń.