Piknik sołecki w Jazgarzewie

Data publikacji: 28/06/2021

Już za nami piknik sołecki z różnymi atrakcjami przygotowanymi przez sołectwo, bibliotekę w Jazgarzewie oraz Multicentrum w Piasecznie. Gwoździem programu były oczywiście gogle PlayStation VR oraz rysunek 3D, które koordynował Przemek Kowalski, przy tym stoisku nie słabły kolejki od początku zabawy. Sporą frajdę dzieciakom sprawiła możliwość zrobienia samodzielnie przypinki z Tuptusiem – maskotką Biblioteki. Nie zabrakło chętnych, by zostać nowym Sherlockiem Holmesem i dzieci z ochotą sięgały po koperty z zagadkami logicznymi, nagrodami były filmy dla najmłodszych. Nad wszystkimi unosiły się bańki mydlane duże i małe, wyprodukowane ze specjalnej receptury Przemka. Był też bookcrossing, każdy mógł wybrać sobie książkę, która go zaciekawiła.

Sołectwo również zapewniło atrakcje dla dzieci, były dmuchańce i lody, kiełbaska z grilla i spory wybór ciast do herbaty czy kawy. Dużo radości sprawiliśmy tymi niespodziankami, a wokół rozbrzmiewała muzyka ze znanymi szlagierami z pierwszych miejsc listy przebojów.

Pogoda dopisała, dzieci również, wszyscy byli zachwyceni, zadowoleni, jednym słowem piknik się udał na medal.