Pociąg do historii – Niezapomniane Zalesie Dolne sprzed lat

Data publikacji: 30/03/2021

W drugim odcinku z cyklu filmów “Pociąg do historii” dziennikarka Małgorzata Szturomska wspólnie z pisarką Manulą Kalicką przedstawią historię powstania Zalesia Dolnego – miasta ogrodów. Tereny zielone mają szczególne znaczenie dla tej części Piaseczna, zachowane przede wszystkim dzięki walce Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego. W filmie możemy posłuchać o ciekawych osobach, niezwykłych miejscach czy zapomnianych już wydarzeniach. Nie zabraknie także genezy powstania zalesiańskiej biblioteki.

Powróćmy na moment do czasów, o których mało kto już pamięta… Zatem wsiadamy do pociągu i cofamy wskazówki zegara!

W filmie wystąpiła: Małgorzata Szturomska i Manula Kalicka
Project management: Urszula Bąkowska i Sylwia Chojnacka-Tuzimek