Pociąg do historii – Osada Piaseczno w latach 1870-1914

Data publikacji: 22/07/2022

„Pociąg do historii” to cykl filmów, który powstaje z myślą o odkrywaniu zapomnianych osób, miejsc czy zdarzeń. Chcemy wspólnie z Czytelnikami poznawać lokalną historię, szukać zdjęć związanych z naszą gminą i naszymi bibliotekami.

W tym odcinku Włodzimierz Bagieński przybliży nam historię naszego miasta w latach 1870-1914. To ciekawy okres gdy Piaseczno utraciło i odzyskało prawa miejskie. Czas pełen tajemnic i ciekawostek. Dzięki zebranym materiałom przez Pana Włodzimierza już dziś możemy się cofnąć w czasie właśnie do tego momentu. Zapraszamy!

Rozpoczynamy nasze poszukiwania! Wsiadamy do pociągu i cofamy wskazówki zegara. Wróćmy na chwilę do czasów, o których coraz mniej osób pamięta… Nasze filmy tworzymy z myślą o dokumentowaniu ulotnych wspomnień — dla nas i przyszłych pokoleń!

Wystąpił: Włodzimierz Bagieński
Project management: Urszula Bąkowska i Sylwia Chojnacka-Tuzimek
Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak

Zachęcamy także do subskrypcji naszego kanału na YouTube! Znajdziecie tam inne odcinki cyklu.