ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Pociąg do historii – Osada Piaseczno w latach 1870-1914

Data publikacji: 22/07/2022

„Pociąg do historii” to cykl filmów, który powstaje z myślą o odkrywaniu zapomnianych osób, miejsc czy zdarzeń. Chcemy wspólnie z Czytelnikami poznawać lokalną historię, szukać zdjęć związanych z naszą gminą i naszymi bibliotekami.

W tym odcinku Włodzimierz Bagieński przybliży nam historię naszego miasta w latach 1870-1914. To ciekawy okres gdy Piaseczno utraciło i odzyskało prawa miejskie. Czas pełen tajemnic i ciekawostek. Dzięki zebranym materiałom przez Pana Włodzimierza już dziś możemy się cofnąć w czasie właśnie do tego momentu. Zapraszamy! 

Rozpoczynamy nasze poszukiwania! Wsiadamy do pociągu i cofamy wskazówki zegara. Wróćmy na chwilę do czasów, o których coraz mniej osób pamięta… Nasze filmy tworzymy z myślą o dokumentowaniu ulotnych wspomnień — dla nas i przyszłych pokoleń!

Wystąpił: Włodzimierz Bagieński
Project management: Urszula Bąkowska i Sylwia Chojnacka-Tuzimek
Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak

Zachęcamy także do subskrypcji naszego kanału na YouTube! Znajdziecie tam inne odcinki cyklu.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl