Poczytajmy razem! Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Data publikacji: 01/04/2021

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu w 1805 roku urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Jak będziemy świętować?

• Zamów książki dla dzieci
  • Umów się na odbiór zamówienia na piątek 2 kwietnia
  • Do zamówienia dołożymy książkę w prezencie 🙂

Akcja odbywa się w:

• filii w Głoskowie, ul. Parkowa 8
  • filii w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A

Jak zrobić zamówienie?

Warto czytać dzieciom. Dlaczego? Książki rozwijają wyobraźnię, poprawiają pamięć i koncentrację, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Ponadto, książki uczą języka, rozwijają słownictwo, dostarczają wiedzy, ułatwiają naukę, motywują do samodzielnego czytania. Uczą odróżniania dobra od zła, rozwijają wrażliwość moralną, kształtują zachowania prospołeczne, uczą rozpoznawać i nazywać emocje.

Spędzamy czas z dzieckiem i budujemy więzi. Wspólne czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości. Czytając dziecku kształtujemy nawyk czytania i zdobywania wiedzy przez całe życie.

Daj dobry przykład – czytaj dziecku i przy dziecku.

Proponujemy ciekawe książki dla dzieci – przeglądaj fotogalerię i zamawiaj książki: