ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Polecamy książki na Dzień Dziecka

Data publikacji: 17/05/2021

Z okazji Dnia Dziecka polecamy naszym młodym czytelnikom wartościowe lektury. Zachęcamy do odwiedzania naszych bibliotek i wypożyczania ciekawych, kolorowych pozycji. Ogromny wybór tytułów czeka na was w każdej naszej placówce. Fani komiksów, baśni, przygód i romantycznych historii na pewno będą zachwyceni.

Wybraliśmy dla was m.in. książki nagrodzone w tym roku w ramach Plebiscytu Złota Dwudziestka. Pełna lista i informacje o konkursie dostępne są w tym miejscu: klik.

Jak również książki nagrodzone w konkursie Przecinek i Kropka:

  • Co robią uczucia? –  Tina Oziewicz
  • Nolens volens, czyli chcąc nie chcąc – Zuzanna Kisielewska
  • Coś i nic – Anna Paszkiewicz
  • Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach – Jolanta Richter-Magnuszewska

W naszych zbiorach znajdują się też ciekawe książki dotyczące uczuć, emocji i radzenia sobie z problemami. To pozycje do wspólnego czytania i rozmów. Dla rodziców natomiast mamy interesujące książki dotyczące wychowania.

Oddział dla dzieci i młodzieży biblioteki głównej przygotował także ciekawą wystawkę książek kontrastowych. Są one przeznaczone dla maluszków, które postrzegają świat w sposób dwuwymiarowy i nieostry. Książki z tej serii mają zazwyczaj po jednym obrazku na stronie, dzięki czemu skupiają uwagę dziecka i rozwijają zmysł wzroku niemowlaka.

Naszych najmłodszych czytelników zapraszamy także do filii w Złotokłosie, gdzie 1 czerwca czekać na was będą niespodzianki i upominki!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl