Polskie Radio: Książkomat, czyli bibliotekarstwo kreatywne

Data publikacji: 25/11/2020

Dyrektor biblioteki Łukasz Krzysztof Załęski wziął udział w reportażu autorstwa Pawła Turskiego pt. “Książkomat, czyli bibliotekarstwo kreatywne”. Wywiad był emitowany w audycji “Pora na Trójkę” 18 listopada 2020 roku o godzinie 7.17.

Reportażu można posłuchać na stronie Polskiego Radia (kliknij). Fragment poniżej:

“Na instalację książkomatów w czasie lockdownu decyduje się coraz więcej bibliotek. O sposobie działania tego urządzenia opowiedział Łukasz Krzysztof Załęski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

– Użytkownicy, którzy logują się na swoje konto w katalogu elektronicznym, mogą zamówić książki z biblioteki. Na odbiór mają 5 dni – wyjaśnił. – W książkomacie są dostępne 43 skrytki, a korzysta z niego codziennie 60-70 osób. Niestety zdarzają się kolejki – dodaje.”