ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Porozmawiajmy o komiksie

Data publikacji: 22/10/2020

W ostatni wtorek, 20 października, odbyło się dziesiąte spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Po raz pierwszy Klubowiczki miały okazję porozmawiać o komiksie.

Tematem przewodnim był komiks Neila Gaimana pod tytułem “Śmierć”. Komiks ten to zbiór graficznych opowiadań, które łączy postać tytułowej Śmierci. Lektura spotkała się z uznaniem wszystkich Pań, które były pozytywnie zaskoczone zarówno formą przekazu jak i faktem, że tytuł ten, wbrew pozorom, opowiada o życiu i jego wartości.

Nie zabrakło również dyskusji o komiksie w ogóle, jako formie wydawniczej. Większość z Pań pamiętała jedynie komiksy czytane w dzieciństwie i kojarzyła je z opowieściami dla dzieci. Klubowiczki z radością odkryły, że w formie komiksu przedstawiane są również poważne, wartościowe historie dla dorosłych.

Już 3 listopada zapraszamy wszystkich chętnych na dołączenie do naszego DKK na kolejne spotkanie. Tym razem porozmawiamy o książce “Kobiety ’44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie” autorstwa Agnieszki Cubały. Więcej informacji na stronie https://biblioteka-piaseczno.pl/spotkanie-autorskie-z-agnieszka-cubala-w-ramach-dkk/

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl