ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Poznaj Tuptusia – impreza plenerowa

Data publikacji: 11/05/2021

Ma puchate futerko, wyszywane wąsiki i czarne okrągłe oczka, nosi niebieskie spodenki. Kto to taki? Nasza biblioteczna maskotka: Tuptuś!

Jak powstał Tuptuś?

Maskotka powstała w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek” realizowanego przez bibliotekę w 2019 roku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Maskotkę zaprojektowała i uszyła Anna Bińkowska, a imię wymyślił Czytelnik Patryk Plitt w ramach konkursu na imię dla maskotki. Następnie dzieci mogły wypożyczyć Tuptusia na 3 dni i napisać opowiadanie z maskotką w roli głównej. Maskotka wędrowała z naszymi Czytelnikami i przeżywała różne przygody. Z zebranych opowiadań powstał e-book pt. „Księga uczuć Tuptusia” – klik.

Teraz macie szansę spotkać Tuptusia osobiście! W sobotę 15 maja na parkingu przed CEM organizujemy wydarzenie “Poznaj Tuptusia”. Zapraszamy od 11.00 do 14.00. W programie:

  • gra terenowa z nagrodami
  • spotkanie z alpakami (12.00-13.00)
  • szaleństwo z bańkami mydlanymi

Uwaga! W przypadku złej pogody wydarzenie się nie odbędzie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl