ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Poznajemy bibliotekę – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 02/03/2023

We wtorkowy poranek, Oddział dla dzieci i młodzieży, odwiedziły dzieci z 3 klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie.

Uczniowie mieli przyjemność zwiedzenia całej biblioteki. Poznali najciekawszy księgozbiór w naszym oddziale, a także dowiedzieli się, że w bibliotece nie tylko można wypożyczać książki, ale także uczestniczyć w warsztatach literacko-plastycznych.

Małym czytelnikom bardzo podobały się zapachowe książeczki, możliwość wypożyczenia audiobooków oraz czasopism. Zaciekawieni byli książkami z działu popularnonaukowego, które można było oglądać przez specjalne soczewki.

Następnie pierwszoklasiści zwiedzili Multicentrum, w którym można wypożyczyć gry planszowe, a także pograć na xbox.

Przechodząc korytarzami naszej biblioteki dzieci mogły obejrzeć wystawę grafik “Tworzone z wyobraźni. Retrospekcja” Pana Michała Dębskiego.

Kolejnym punktem zwiedzania, było Muzeum Kaset. Tam, dzięki Panu Czarkowi, dzieci miały możliwość poznać historie powstania nagrania muzyki na płytach winylowych i kasetach. Zobaczyły jak wyglądały magnetofony i walkmany i odsłuchały muzyki z kaset magnetofonowych. Pan Czarek uchylił rąbka tajemnicy i pokazał pomieszczenie z kasetami VHS, które już niedługo również będzie można zwiedzać.

Ostatnim miejscem, które dzieci mogły obejrzeć był Oddział dla dorosłych. Poznały księgozbiór, czytelnie oraz kabiny do pracy cichej.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w bibliotece.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl