ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Poznajemy historię Józefosławia i Julianowa

Data publikacji: 21/05/2021

12 grudnia w filii w Józefosławiu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Ścieżka Historyczna Józefosławia” realizowane przez Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław” we współpracy z biblioteką w Józefosławiu oraz Stowarzyszeniem CDN. Spotkanie poprowadziła Anna Czerwieniec ze Stowarzyszenia.

Efekt projektu można zobaczyć na terenie Józefosławia, gdzie pojawiły się duże plansze informacyjne przedstawiające dawną historię Józefosławia oraz jego stare mapy. Dodatkowo na historycznych domach, które pozostały po pierwszych osadnikach, zostały umieszczone tabliczki z logo Ścieżki oraz kodem QR. Po zeskanowaniu kod będzie odsyłał na stronę internetową biblioteki ze szczegółowymi informacjami na temat projektu oraz poszczególnych historycznych obiektów. W spotkaniu wzięli również udział mieszkańcy zaproszeni przez panią Annę, którzy doskonale znają historię miejscowości i chętnie dzielili się nią z nami nie tylko podczas tego wieczoru, lecz także podczas trwania projektu.

Obecnie trwają prace nad stworzeniem lokalnego cyfrowego archiwum Józefosławia i Julianowa, którym będzie się opiekowała biblioteka. Zachęcamy mieszkańców do przekazywania materiałów do digitalizacji, które po zeskanowaniu oddamy właścicielom. Prosimy o przynoszenie zdjęć, wycinków gazet, dokumentów do biblioteki w Józefosławiu bądź przesłanie ich na adres jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl.

Projekt „Ścieżka Historyczna Józefosławia” był dofinansowany z programu Centrum Kultury w Piasecznie „Inicjatywy Lokalne 2017”.

 

Zaproszenie na spotkanie z historią Józefosławia

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl