ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Prasa o bibliotece

Data publikacji: 09/02/2023

W najnowszym wydaniu miesięcznika Biblioteka Publiczna ukazał się artykuł o 7. Festiwalu Pięknej Książki, jaki odbył się we wrześniu 2022 roku w naszej bibliotece. Urszula Bąkowska, koordynatorka ds. organizacji tego wydarzenia, opowiada w nim szerzej o tym, skąd czerpała pomysły na elementy składowe festiwalu, jak wyglądał event od strony przygotowań oraz z jakimi problemami można się spotkać przy takim przedsięwzięciu. Zachęcamy do sięgnięcia po pierwszy w tym roku numer Biblioteki Publicznej w celu inspiracji i zapoznania się z tym, jak działamy w dziale promocji oraz współpracujemy z innymi naszymi jednostkami.

Gazeta Piaseczyńska z kolei przedstawia szeroko projekt “Biblioteka Dostępna w Piasecznie”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z programu “Kultura bez barier”. W aktualnym wydaniu gazety można znaleźć opis naszych pomysłów na to, jak sprawić, by instytucja biblioteki była miejscem przyjaznym dla każdego i elementy, jakie chcemy wdrożyć, by jeszcze bardziej usprawnić działania w zakresie dostępności. Redakcja również podzieliła się z czytelnikami wrażeniami ze spotkania wokół książki “Historia piaseczyńskich bibliotek” autorstwa Urszuli Bąkowskiej i zachęca do zapoznania się z tą publikacją.

W pierwszym, styczniowym wydaniu Gazety Piaseczyńskiej znajdą Państwo również zaproszenie na spotkanie z autorką książki “Mieszkańcy wspominają. Opowieści z Zalesia Dolnego”, jakie odbędzie się 18 lutego 2023 roku, zapowiedź 5. Szaradziarskich Mistrzostw o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, które odbędą się 25 marca 2023 roku oraz opis planowanego spotkania z psycholożką i psychoterapeutką, autorką wielu poradników – Panią Katarzyną Miller, jakie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie w ramach Miasta Kobiet w dniu 18 marca 2023 roku. 

Zachęcamy do lektury.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl