ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Prasa o wydarzeniach Tygodnia Bibliotek w Piasecznie

Data publikacji: 16/05/2023

W programie “Prosto z Mazowsza” emitowanym codziennie w TVP 3 Warszawa, pojawił się materiał o Tygodniu Bibliotek w piaseczyńskiej bibliotece. 11 maja 2023 roku wystąpiła w nim zastępca dyrektora Pani Sylwia Chojnacka-Tuzimek. Opowiadała ona na łamach programu o codziennej pracy bibliotekarzy i o tym, że pełnią oni w dzisiejszych czasach dużo większą rolę niż kiedyś. Są jednocześnie animatorami, plastykami, specjalistami od sensoryki, tworzą scenariusze zajęć, muszą być też elastycznie, bo klient, czyli czytelnik, potrafi być wymagający. Korzystając ze swoich umiejętności, bibliotekarze przygotowali różnorodną ofertę w ramach Tygodnia Bibliotek, odpowiadającą na potrzeby różnych grup. W tym roku były to zarówno tematyczne lekcje biblioteczne, różnorodne warsztaty, spotkania autorskie, ale również koncerty czy aktywności fizyczne. Zapraszamy do obejrzenia całości materiału.

W Radiu dla Ciebie natomiast, w cyklu “Czytaj z nami”, zastępca dyrektora Pani Sylwia Chojnacka-Tuzimek, wraz z Joanną Bancerowską, rzecznik Narodowego Centrum Kultury prowadziły rozmowę z prowadzącą program Kingą Michalską nie tylko o Tygodniu Bibliotek, ale również o korzyściach jakie osiągnęła Biblioteka Publiczna w Piasecznie w związku z otrzymanym dofinansowaniom w ramach programów Narodowego Centrum Kultury. Dzięki tym funduszom możemy kreować piękną i dostępną dla każdego przestrzeń naszych placówek. Zachęcamy do posłuchania całości audycji na stronie Radia dla Ciebie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl