ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Programowanie w Minecraft

Data publikacji: 28/04/2023

To już jest tradycją, że w każde piątkowe popołudnie młodzi informatycy programują w Minecrafcie. Prowadzący  wykorzystuję na swoich zajęciach aplikację Minecraft Education, dzięki której uczestnicy mają szanse zdobywać wiedzę poprzez naukę! Dzięki regularnym spotkaniom, możemy docenić progres naszych uczestników, co nas bardzo cieszy.

Zajęcia z programowania w Minecraft to doskonały sposób na naukę programowania, szczególnie dla dzieci. Gra ta zachęca do kreatywności, rozwijania wyobraźni i współpracy, a jednocześnie umożliwia poznanie podstawowych zasad programowania. Dzięki temu uczniowie nie tylko rozwijają swoje umiejętności informatyczne, ale również uczą się logicznego myślenia, co może przynieść im wiele korzyści w przyszłości.

Od dwóch miesięcy Piaseczyńskiego Centrum Integracji realizuje we współpracy z biblioteką bezpłatne zajęcia z kodowania w Minecraft dla dzieci w wieku 7-9 i 10-12 lat.

Uczestnikami są dzieci z Ukrainy, które dzielimy na dwie grupy wiekowe, dzięki czemu zajęcia mają kameralny charakter.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl