Programowanie ze Scottie Go! na Uniwersytecie

Data publikacji: 25/10/2022

W sobotę 22.10 odbył się drugi w tym semestrze zjazd Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Ponieważ nasza Biblioteka uczestniczy w akcji Code Week, naszych studentów tym razem czekały warsztaty z podstaw programowania.

Warsztaty poprowadziła koordynatorka PUDu Katarzyna Golik, która od wielu lat prowadzi zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy grę Scottie Go!, w której dzieci kierują ruchami kosmity Scottiego wykorzystując kartonowe bloczki oraz aplikację na tablecie.

Wszystkim dzieciom poszło bardzo dobrze i udało się pomóc Scottiemu zebrać części do jego statku kosmicznego.