ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Projekt Kopernik

Data publikacji: 06/06/2023

W ramach obchodów Dnia Kosmosu oraz ku czci pamięci patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika, uczniowie klasy Id Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie wzięli udział w bibliotecznym projekcie edukacyjnym organizowanym przez filię w Zalesiu Dolnym.

Uczniowie zgromadzili się w naszej bibliotece aby wysłuchać prelekcji na temat życia i działalności badawczej Mikołaja Kopernika – zasłużonego astronoma, twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego. Dzieci chętnie słuchały opowieści i włączały się do dyskusji. Ku zaskoczeniu pani bibliotekarki wykazały się ogromną wiedzą na temat kosmosu. Następnie obejrzały książki związane z omawianą tematyką.

Jako podsumowanie spotkania, dzieci otrzymały zestawy edukacyjne “Wielkim wozem po niebie. Rodzinne obserwatorium nieba”. W ramach projektu powstały przepiękne prace plastyczne związane z kosmosem oraz makieta Układu Słonecznego. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i inspiracje do kolejnych działań.

Wystawę prac można oglądać w filii Zalesie Dolne do końca lipca 2023 r.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl