Przedszkolaki w bibliotece i sowie zakładki

Data publikacji: 11/05/2022

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek we wtorkowe przedpołudnie naszą Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Piasecznie. Tematem przewodnim naszego spotkania była książka. Dzieci dowiedziały się, że książki mogą być duże i bardzo małe, grube i chude, ruchome, dźwiękowe oraz zapachowe. Omawialiśmy w jaki sposób szanować książki oraz co nam daje czytanie. Następnie wykonaliśmy sowie zakładki do książek. Na koniec zajęć przedszkolaki odgadywały bajkowe zagadki, a za prawidłową odpowiedź dostawały słodkiego lizaka.