ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Przedszkole nr 1 w bibliotece

Data publikacji: 14/05/2024

W kwietniu filię przy Kościuszki 49 odwiedziły trzy grupy z Przedszkola nr 1 w Piasecznie.

Maluszki rozpoczęły swoją wizytę od zwiedzenia placówki. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach jakie panują w bibliotece. Wspólnie zastanowiliśmy się co to znaczy wypożyczyć książkę, opowiadaliśmy sobie o różnych rodzajach książek. Poznaliśmy książki tradycyjne oraz audiobooki.

Następnie dzieci wysłuchały wierszyka Olgi Adamowicz “Smutna książeczka” i rozmawialiśmy o szanowaniu książek. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w zabawie “Smutna i wesoła książeczka”. Na zakończenie każde dziecko wykonało kolorową zakładkę do książki.

Podczas wizyty grupy Pomarańczowej i Zielonej w naszej bibliotece rozmawialiśmy o ekologii. Na początku zastanowiliśmy się co to jest ekologia, jak możemy dbać o środowisko. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania w formie teatrzyku kamishibai “Na tropie śmieciowego potwora”. Rozmawialiśmy o zaśmiecaniu lasu oraz wymyślaliśmy sposoby na niezaśmiecanie środowiska.

Następnie dzieci więły udział w zabawie edukacyjnej “Segregujemy śmieci” – zadaniem każdego dziecka było wylosowanie z woreczka jednej karteczki z ilustracją przedstawiającą odpady oraz dopasowanie jej do odpowiedniego pojemnika na odpady. Zabawa bardzo się dzieciom podobała. 

Jako wyraz wdzięczności i troski dla naszej planety wykonaliśmy prace plastyczną “Serdeczne drzewa”. Na zakończenie dzieci otrzymały medale Małego Ekologa.

Grupa pomarańczowa:

Grupa Zielona:

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl