ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

PUD w przestrzeni SOWA

Data publikacji: 04/04/2022

2 kwietnia studenci Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego jako jedni z pierwszych odwiedzili przestrzeń SOWA, która w już w tym miesiącu będzie dostępna dla zwiedzających.

W pierwszej połowie zjazdu dzieci miały do dyspozycji eksponaty znajdujące się w interaktywnej części wystawienniczej SOWA. Jest to przede wszystkim strefa do samodzielnego eksperymentowania i badania różnych zjawisk z zakresu m.in. optyki czy fizyki. Studenci kierowani własną ciekawością, przy asyście naszych animatorów, mogli sami przekonać się, jak powstają kolory, stworzyć własny film poklatkowy czy doświadczyć efektu działania żyroskopu.

Druga część zajęć odbyła się w części zwanej Majsternią, która działa zgodnie z zasadą „myślisz lepiej, niż myślisz”. Studenci mieli za zadanie skonstruować z dostarczonych materiałów dowolny model, który wzleci w strumieniu powietrza w szklanej tubie. Mimo braku gotowych instrukcji, dzięki kreatywności dzieci wszystkie skonstruowane modele pięknie wzniosły się w powietrze.  

Studenci zadeklarowali, że jeszcze wrócą do naszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Animacji, aby wykonać pozostałe zadania dostępne w Majsterni.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl