W sobotnie popołudnie, 14 czerwca, na terenie Przystani Parkowej w Głoskowie odbył się rodzinny piknik, który przyciągnął licznych mieszkańców. Wśród wielu atrakcji swoje stoisko przygotowała również Filia Głosków-Letnisko.
Biblioteczne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych uczestników wydarzenia. Jedną z głównych atrakcji był kiermasz książek, na którym można było nabyć ciekawe tytuły za symboliczne kwoty. Oferta obejmowała zarówno literaturę dziecięcą, młodzieżową, jak i beletrystykę oraz książki popularnonaukowe. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup nowości wydawniczych do biblioteki.
Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy edukacyjne – m.in. węże i drabiny, gry logiczne i zręcznościowe.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i pokazać, że biblioteka to nie tylko miejsce z książkami, ale przede wszystkim przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, rozwijania pasji i budowania więzi w lokalnej społeczności.
Dziękujemy wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez bibliotekę!
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.