Relacja z turnieju MTG Pauper Day

Data publikacji: 30/11/2021

W dniu 27 listopada w Bibliotece Głównej w oddziale Multicentrum odbył się turniej MTG (Magic The Gathering) w formacie Pauper.

Turniej w formacie Pauper przyciągnął sporo osób, a pamiętajmy, że to tylko jedna z licznych “wariacji” naszej ulubionej gry! Okazało się, że jednak potężne affinity nie jest wystarczająco potężne na agresywną czerwono-niebieską talię, czyli znajomy Izzet Blitz! Meta była bardzo różnorodna i nie zabrakło w niej combo-talii, kontroli, spalania czy już wcześniej wspomnianych archetypów.

Turnieje są pokłosiem cotygodniowych spotkań, podczas których uczymy nowej mechaniki gry, a także wspólnie gramy i się bawimy. Tym razem padło na Pauper, czyli format, którego główną zaletą jest niski budżet, a to dlatego, że talia może być złożona z samych pospolitych kart (commonów). Jednak z perspektywy czasu gracze dobrze wiedzą, że niejeden common wart jest swojej ceny w złocie, a odpowiednio zagrany podczas rozgrywki, może otworzyć nam drzwi do zwycięstwa, o czym doskonale dowiedział się Maciek podczas ostatniego turnieju!

Bardzo nas cieszy, że z każdym spotkaniem nasza społeczność MTG rośnie!

Turniej został zrealizowany w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.