ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Reportaż fotograficzny o bibliotece w pandemii

Data publikacji: 14/05/2021

Po dwóch wystawach fotograficznych związanych z miesiącem literatury brytyjskiej autorstwa Damiana Chrobaka – fotografa ulicy, dokumentalisty-satyryka, powstał pomysł na nietypowy, wspólny projekt reportażu o bibliotece.

Fotograf z entuzjazmem podszedł do pomysłu. Przyjechał w kwietniu do naszej biblioteki i przez 3 dni fotografował pracowników w trakcie codziennych zajęć. Czasem z ukrycia, czasem zupełnie jawnie. Wszystkie ujęcia łączy lekkość i niezwykła umiejętność obserwacji ważnych szczegółów. W wyniku współpracy powstała wystawa “Biblioteka w pandemii” pokazująca zmienioną rzeczywistość w okresie epidemii. Zdjęcia są niezwykłym świadectwem wydarzeń, które niebawem, mamy nadzieję, będą już ulotnym wspomnieniem.

Wystawę można zobaczyć w Bibliotece Głównej do 30 czerwca 2021 roku.

W ramach współpracy powstała także druga wystawa pt. “Znajdziesz mnie w bibliotece”, związana z tegorocznym Tygodniem Bibliotek, którą niebawem będzie można zobaczyć w przestrzeni miasta.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl