Rozpoczynamy projekt Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno, Ludzie, Książki”

Data publikacji: 29/06/2020

Startujemy z projektem Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki”. Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację ARKA im. Józefa Wilkonia oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Już niedługo ogłosimy szczegóły konkursuPiękna książka“, który odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Zachęcamy wszystkich do udziału – czekają atrakcyjne nagrody! Śledźcie stronę i FB biblioteki.

Głównym wydarzeniem tego projektu jest Festiwal Pięknej Książki. To będzie wyjątkowa i niepowtarzalna edycja – 5. jubileuszowa, w formule online, trwająca dwa tygodnie od 20 września do 4 października 2020 roku!

Do udziału w festiwalu zaprosimy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się warsztaty, spotkania z wydawcami i koncerty. Lokalni autorzy oraz wydawnictwa będą mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości i oferty dla Czytelników poprzez nagrania i prezentacje online.

Celem projektu jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa i kultury oraz zwiększanie jej obecności w życiu społecznym gminy Piaseczno i nie tylko. Chcemy wzmacniać świadomość kulturalną, ułatwiać dostęp do pięknej książki, edukować w zakresie procesu jej powstawania. Pragniemy pokazać wartość książki w dobie elektroniki i nowych technologii.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu. Wkrótce kolejne informacje:) Śledźcie nas:

na stronie https://biblioteka-piaseczno.pl,

na Facebooku https://www.facebook.com/biblioteka.piaseczno/,

na kanale You Tube youtube.com/channel/UC-UXLZ7wHpon6MiMmezSB4A.