ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Saga rodu Forsyte’ów”

Data publikacji: 05/01/2021

“Nowoczesna komedia” i “Koniec rozdziału” to kontynuacja powieści wszechczasów Johna Galsworthy’ego zatytułowanej “Saga rodu Forsyte’ów”. Saga intryguje czytelników do dziś. Krytycy pisali o epickim rozmachu i kronikarskim obiektywizmie, starannie wyważonej narracji, bezstronności i chłodnym dystansie w kreowaniu bohaterów zamożnej mieszczańskiej rodziny. Podkreślano również mistrzowskie operowanie introspekcją, opisy wahań moralnych i uczuciowych oraz finezyjne wyrażanie stanów wewnętrznych.

To wielka, wielokrotnie ekranizowana, epicka opowieść o angielskich wyższych sferach przełomu XIX i XX wieku. “Saga rodu Forsyte’ów” osiągnęła ogromną popularność, autor otrzymał za nią Nagrodę Nobla. Nadal brzmi świeżo i współcześnie.

Pierwsze trzy tomy sagi znajdziecie w filii w Zalesiu Dolnym, a jej dalsze części w Punkcie Bibliotecznym w Kamionce. Zapraszamy do wypożyczeń.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl