ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Sąsiedzi” wystawa Jolanty Rycerskiej

Data publikacji: 19/05/2021

W Bibliotece Głównej przy ul. Jana Pawła II 55 w związku z miesiącem polskim i ukraińskim zagościła wystawa fotograficzna pt. “Sąsiedzi” autorstwa Jolanty Rycerskiej. Fotografie można oglądać od 12 maja do 15 czerwca 2021. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia!

Wystawa Jolanty Rycerskiej W Bibliotece Publicznej w Piasecznie

O autorce i wystawie

Jolanta Rycerska – polska fotografka, filozofka oraz autorka tekstów poetyckich. Członkini i prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Prezes Zarządu Głównego ZPAF. Autorka licznych wystaw fotograficznych, kurator i wykładowca fotografii. Pomysłodawczyni i dyrektorka pięciu edycji festiwalu Warsaw Photo Days. Stypendystka MKiDN w 2016 i 2020 roku, laureatka nagrody specjalnej MKiDN za osiągnięcia w zakresie twórczości i promocji fotografii. Na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie.

Specjalizuje się w fotografii aktu, dokumentalnej, krajobrazowej, kreacyjnej, portretowej, przyrodniczej oraz reportażowej.

Wystawa “Sąsiedzi” jest prezentacją monochromatycznych fotografii powstałych na Ukrainie podczas podróży do miejscowości z obwodu wołyńskiego, tarnopolskiego oraz iwanofrankowskiego w latach 2014-2016. Powstałe prace są efektem subiektywnego wyboru kadrów, które z autorskiej perspektywy są istotne dla podjętej próby zrozumienia tego sąsiedzkiego kraju – niepoznanego, kuriozalnie odległego, wypełnionego dramatami historii oraz problemami teraźniejszości.

Więcej o Jolancie Rycerskiej i jej pasji w filmie poniżej.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl