ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

ScratchJR – kurs programowania online (4 filmy)!

Data publikacji: 10/05/2020

Serdecznie zapraszamy na nasz autorski kurs programowania w formie filmów! 

Darmowa aplikacja dedykowana na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS, przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia, dzięki której najmłodsi stawiają pierwsze kroki w świecie programowania poprzez tworzenie własnych interaktywnych opowieści i gier.

W pierwszej części przygód z programem ScratchJr poznamy jego budowę i zasady tworzenia swoich pierwszych linijek kodu. Przejrzymy kategorie i zawarte w nich bloczki odpowiedzialne za wprawianie naszych postaci w ruch oraz wspólnie napiszemy prosty program, dzięki któremu nasz kotek zacznie się poruszać.

W drugiej części przechodzimy już do bardziej zaawansowanych czynności. Znając zasady tworzenia programów, napiszemy linijki kodu nie dla jednego, nie dla dwóch, ale dla trzech duszków. Dlatego też dowiemy się jak dodawać i usuwać nowe postacie oraz jak ustawić tło naszej sceny. 

Czy znudziły się wam standardowe duszki dostępne w programie ScratchJR? Czy nie podobają się wam ich kolory, czy kształty? Nie ma problemu! Podczas naszego trzeciego spotkania, dowiecie się jak zmieniać kolory duszkom, narysować własne oraz jak je usunąć. Ponadto dowiecie się jak stworzyć własne niepowtarzalne tło. Zaczynajmy!

To już czwarta cześć naszego kursu. Do tej pory poznaliście działanie wielu ciekawych bloczków, a także potraficie dodawać nowe postacie. Teraz dowiecie się jak wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce i będziecie brali udział w… starcie rakiety! Dlatego nie ma na co czekać i rozpoczynamy odliczanie… 3… 2… 1… START!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl