ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Smoki i księżniczki – LEGO

Data publikacji: 03/06/2024

Ostatnio na zajęciach Lego w bibliotece w Złotokłosie zajmowaliśmy się księżniczkami, smokami, rycerzami, duchami, czyli wszystkim tym co zazwyczaj związane jest z zamkiem.

Zamek odbudował Bartek, który często uczestniczy w tych zajęciach, brał również udział (ze swoją mamą) w akcji “Na ratunek lego”.

Przed budowaniem rozmawialiśmy na temat stereotypów zawiązanych z postaciami z bajek. Czy księżniczka zawsze musi być ładna, wystrojona i grzeczna? Czy rycerz zawsze jest odważny, a smok zjada ludzi?

Czytaliśmy opowiadanie, w którym księżniczka wcale nie chciała być księżniczką (to nudne) tylko smokiem, a smoczyca marzyła o tym by zostać księżniczką.

Dzieciaki pięknie zbudowały ogrody zamkowe, księżniczki, lochy zamkowe z pułapkami, sale tronowe, skarbce. Powstał też dobry smok, który opiekował się zamkiem.

Brawo dla budowniczych. Następne zajęcia już wkrótce.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl