ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

SOWA oficjalnie otwarta!

Data publikacji: 28/03/2022

Sowa, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, została oficjalnie otwarta! Wydarzenie miało miejsce 28 marca 2022 roku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, władz gminnych, Biblioteki Publicznej w Piasecznie, a także dyrektorzy lokalnych szkół.

Podczas uroczystości przemawiał Pan Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pan Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik, Pan Daniel Putkiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Pani Sylwia Chojnacka- Tuzimek – Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz Pani Dominika Małgorzata Chorosińska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a Pani Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik, pełniła rolę moderatora.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek w swoim przemówieniu odniosła się do idei miejsca, jakim jest SOWA: “Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to dla nas, pracowników biblioteki ogromne wyzwanie, ale też radość, że od dziś będziemy mogli cieszyć się i udostępniać mieszkańcom Piaseczna wyjątkową przestrzeń. Od momentu realizacji tego pomysłu cieszymy się i zachwycamy nowymi możliwościami rozwoju – już rodzą nam się nowe pomysły na działania i współpracę w tej przestrzeni. Dla nas SOWA to przede wszystkim strefa doskonałej zabawy i eksperymentów. Na tej wystawie nie będzie napisu „NIE DOTYKAĆ”. Wszystkiego będzie można dotknąć, sprawdzić, przekręcić – aby uruchomić eksponat i bawić się na całego. Natomiast w Majsterni — strefie swobodnego konstruowania, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, każdy odwiedzający przekona się, że „Myśli lepiej, niż myśli”. Już od kwietnia uruchomiony zostanie internetowy system rezerwacji terminu i zakupu biletów. Dla grup zorganizowanych – 3 wejścia dziennie: wtorek, czwartek: 9.00–10.30, 11.00–12.30, 13.00–14.30, środa, piątek: 12.00–13.30. Dla osób indywidualnych: środa, piątek: 14.00–15.30, 16.00–17.30, sobota: 9.00–10.30, 11.00–12.30. Wszystkie informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej.”

Zastępca dyrektora biblioteki podziękowała także pracownikom Centrum Nauki Kopernik za zaangażowanie, wsparcie, dzielenie się wiedzą podczas szkoleń, oraz pracownikom biblioteki za otwartość, zapał i podjęcie nowego wyzwania, jakim jest Strefa Odkrywania. Wyobraźni i Aktywności.

SOWA to miejsce, które jest gotowe i czeka na użytkowników i z pewnością będzie tętnić życiem.

Sowa - logotyp projektu oraz Ministerstwa Edukacji i Kultury, Centrum Nauki Kopernik, Gminy Piaseczno oraz Biblioteki Publicznej w Piasecznie

 

Inicjatywa „SOWA — Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl