Spotkania autorskie z Zofią Karaszewską i Sylwią Stano

Data publikacji: 14/09/2021

Bibliotekę Publiczną w Piasecznie odwiedzą Zofia Karaszewska i Sylwia Stano. Panie poprowadzą w naszych bibliotekach spotkania, w trakcie których uświadomią dzieciom, że ciężką pracą, wytrwałością i wiarą w siebie mogą osiągać wymarzone cele. Nawet takie, które na początku wydają się dla nich nieosiągalne. Bez względu na płeć.

W Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM oraz punkcie bibliotecznym w Kamionce panie poprowadzą spotkanie pt. „Ada, to wypada sięgać po złoty medal!”, które bazuje na książce autorek “Ada, to wypada!“.

23 września godz. 09:00 – oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM

23 września godz. 12.00 – punkt biblioteczny w Kamionce

Oto treści, które będą przekazywane podczas tych warsztatów:

każdy jest inny i wyjątkowy,

równość wyraża się również w realizacji marzeń bez względu na płeć,

warto wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć,

ograniczenia, które mamy można pokonać ciężką pracą i wytrwałością.

O autorach:

Zofia Karaszewska – dziennikarka i scenarzystka telewizyjna. Pisze o książkach i kulturze. Na stałe współpracuje z Przekrojem, portalem Lubimyczytać.pl i TVP ABC. Założycielka warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Sylwia Stano – doktor kulturoznawstwa, polonistka i dziennikarka. Pisze o literaturze i czytaniu w Przekroju. Wspiera dziewczyny w tym, żeby nie bały się być sobą. Naukowo zajmuje się kreatywnością.