Spotkanie autorskie z Dorotą Zając

Data publikacji: 26/10/2021

W piątkowy wieczór, 22 października 2021 roku odbyło się spotkanie z Dorotą Zając i jej książką „Piaseczno Kobietami Słynące”. Książka to autorski debiut Pani Doroty. Książkę udało się wydać przy wsparciu Gminy Piaseczno. Jest ona dostępna w sekretariacie biblioteki przy ul. Jana Pawła II 55 – zapraszamy po bezpłatny egzemplarz.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, czytelnicy, znajomi i rodzina Pani Doroty. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Daniel Putkiewicz oraz zastępca burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Ostrowska. Po spotkaniu był czasna zdjęcia i autografy, po które ustawiła się długa kolejka. Pani Dorocie życzymy sukcesów i kolejnej książki, którą już zapowiedziała.

Dorota Zając — z wykształcenia bibliotekoznawca i historyk. Licencjonowany przewodnik turystyczny oraz instruktor krajoznawstwa. Członkini Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii. Autorka publikacji pt. “V rejon “Gątyn” VII Obwodu “Obroża”. Współautorka przewodnika subiektywnego “Tradycja Mazowsza — powiat piaseczyński”, “Nazw miejscowych powiatu piaseczyńskiego — Informator Krajoznawczy”, “Kanonu krajoznawczego województwa mazowieckiego” oraz przewodnika turystycznego “Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.

“Kobiety uważa się na ogół za bardzo spokojne istoty, ale kobiety czują tak samo, jak mężczyźni, potrzebują ćwiczeń dla swych zdolności, pola dla swych wysiłków nie mniej niż ich bracia; cierpią, gdy są zbyt skrępowane, cierpią w bezwzględnym zastoju zupełnie tak samo, jak cierpieliby mężczyźni; i ciasnotą umysłu grzeszą ich bardziej uprzywilejowani bracia, którzy twierdzą, że kobiety powinny ograniczyć się do gotowania puddingów, robienia pończoch, grania na fortepianie i haftowania. Bezmyślnością jest potępiać je albo śmiać się z nich, jeżeli starają się robić więcej albo nauczyć więcej, niż zwyczaj wymaga dla ich płci.” Charlotte Bronte „Jane Eyre”.