Spotkanie autorskie z Anną Jagodzińską

Data publikacji: 06/04/2023

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z Anną Jagodzińską, autorką książek dla dzieci i młodzieży z serii “Tajemnica Zaginionego Miasta” oraz książki dla dzieci pt. “Oskarowe Perypetie”. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Głównej CEM przy ul. Jana Pawła II 55 w sali widowiskowej na parterze we wtorek 18 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00. Spotkanie poprowadzi Wioletta Grochowicz, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie, a prywatnie miłośniczka literatury.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Kilka słów o autorce:

Anna Jagodzińska to wywodząca się z Piaseczna pisarka młodego pokolenia. Jest autorką trzech tomików poezji oraz trylogii fantasy. W serii “Tajemnica Zaginionego Miasta” wykreowała nietuzinkowe postacie wampirów. Najważniejszy w jej utworach jest świat wartości i płynące z niego nauki. Jej najnowszym dziełem jest pierwsza część z cyklu bajek dla dzieci – “Oskarowe Perypetie”, opowiadająca o przygodach małego smoka – Oskara i jego towarzysza – kota Cynamona. Bajka poświęcona jest obawą, z jakimi musi się mierzyć dziecko podczas pójścia pierwszy raz do szkoły czy przedszkola. Oskarowe Perypetie w prosty i przystępny sposób starają się nauczyć młodego czytelnika, że szkoła jest przyjaznym i fajnym miejscem. Ponadto książka porusza temat ekologii i tego, co każdy z nas może zrobić, aby pomóc uratować środowisko.

Autorką zdjęcia Pani Anny Jagodzińskiej z plakatu jest Foto WkręcOna.

Książka “Oskarowe Perypetie: Pierwszy Dzień Szkoły

Choć krótkie i proste, to dające wiele do myślenia. Zupełnie zwykłe, ale zarazem niezwykłe. Takie właśnie są Oskarowe Perypetie.
Oskarowe Perypetie autorstwa Anny Jagodzińskiej to seria książek opowiadających historię o smoczku Oskarze i jego towarzyszu – kocie Cynamonie.
Pierwszy Dzień Szkoły to pierwsza część serii, w której tytułowy Oskar obawia się pierwszego dnia w szkole. Mimo strachu, dzięki rodzicom i przyjacielowi potrafi przezwyciężyć swój lęk.

Seria – “Tajemnica Zaginionego Miasta“:

Duchy, zombie, wilkołaki wzbudzają strach, niekiedy śmiech albo obrzydzenie. Jednak prawdziwe przerażenie budzą wampiry. Krwiożercze, okrutne bestie, które poza nadludzkimi zdolnościami otrzymały niewiarygodne piękno. Ich wygląd, zapach, głos, każdy kawałek ciała ma przyciągnąć cię do niego. Czy jesteś na to gotów?

1. Mroczny Dom – Maja wyrusza do zaginionego miasta Lost Streets, które ma swoją mroczną tajemnicę. By odnaleźć swojego ukochanego brata, jest w stanie posunąć się do wszystkiego. Nie przypuszcza jednak, że przybycie do miasta odwróci jej życie do góry nogami. Nowi przyjaciele starają się jej pomóc, jak tylko mogą, ale Maja nie spodziewa się, że nie wszyscy są tak dobrzy, jak się wydają.

2. Zemsta Śmierci – Druga odsłona przygód młodziutkiej Mai, która przybyła do miasta zwanego Lost Streets. Teraz nie jest już taka niedoświadczona, wie, z czym ma do czynienia i planuje zemstę. Co więcej, nie chce nikogo oszczędzić. Jest gotowa pomścić śmierć swojego jedynego brata. Nie spodziewa się jednak, że ona i jej przyjaciele sami staną się ofiarami.

3. Diabelski Pościg – Kolejna odsłona przygód młodej Mai, która już zaaklimatyzowała się w mieście. Przyzwyczaiła się do faktu, że miastem rządzą wampiry i że lubią przyciągać kłopoty. Zaczęła pracę w lokalnej kawiarni, a jej miłość wciąż kwitnie. Jednak tym razem nie spodziewa się, że znajdzie się o krok od śmierci, a jej przyjaciele będą w poważnych tarapatach, albowiem wracają ci, którzy zginęli i nie zamierzają odejść bez walki.