ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie z Anną Tutką

Data publikacji: 21/05/2024

W poniedziałek, 20 maja 2024 r. Biblioteka w Piasecznie gościła panią Annę Tutkę, autorkę książki “Luli i wdzięczność”. Autorka odwiedziła trzy nasze placówki: oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej, filię Piaseczno przy Kościuszki 49 oraz filię w Józefosławiu.

Anna Tutka – Trenerka Empatycznej Komunikacji, Coachka, z wykształcenia pedagożka. Propagatorka Rodzicielstwa Bliskości oraz Komunikacji bez Przemocy. “Luli i wdzięczność” to jej pierwsza książka. Wraz z rodziną misiów zarówno dzieci jak i rodzice wkraczają w świat emocji i uczuć. Poznają czym jest wdzięczność, jak okazywać sobie wzajemnie podziękowania, historia pomaga rodzicom w budowaniu relacji z innymi.

Na wstępie pani Anna krótko przedstawiła uczniom proces produkcji książki. Opowiedziała, skąd wziął się pomysł na napisanie tej właśnie książki. Rozmawiała z dziećmi o różnych emocjach i uczuciach. Wspólnie zastanawialiśmy się czym jest wdzięczność i jak można ją okazywać na co dzień. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki “Luli i wdzięczność”.

Na zakończenie uczniowie ozdobili kolorowymi tasiemkami, wstążeczkami i naklejkami słoiki wdzięczności, do których będą zbierać karteczki z zapisanymi myślami, podziękowaniami dla siebie lub bliskich osób.

Bardzo dziękujemy pani Annie za poprowadzenie interesującego spotkania, które dzieci zapamiętają na długo i będą czerpały inspiracje do tworzenia wzajemnych relacji.

Biblioteka Główna oddział dla dzieci i młodzieży

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Filia w Józefosławiu

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl