Spotkanie autorskie z Antonim Pieńkowskim

Data publikacji: 28/02/2022

W czwartkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć pana Antoniego Pieńkowskiego – dziennikarza, pisarza, eseistę i od ponad 40 lat mieszkańca Ziemi Piaseczyńskiej.

Podczas spotkania autor opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem. Zanim zaczął wydawać książki, przez wiele lat związany był z dziennikarstwem. Dziś jest autorem 18 książek, i jak mówi, na tym nie koniec, bo materiał na kolejne jest już gotowy.

W twórczości pana Antoniego jest sporo wątków biograficznych i związanych z życiem w Polsce Ludowej. Uczestnicy spotkania mieli też przyjemność posłuchać fragmentów wierszy, które prezentował autor. W większości były to satyry mówiące o zmianach społeczno-kulturowych.

Dziękujemy panu Antoniemu za ciekawe spotkanie i przybliżenie swojej twórczości przybyłej publiczności!

Widok z widowni. Na scenie Antoni Pieńkowski.