Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim

Data publikacji: 15/03/2022

W ostatni czwartek mieliśmy okazję gościć pana Błażeja Torańskiego, autora książki pt. „Mały Oświęcim”.

Książka ta opowiada o jedynym w Polsce niemieckim obozie koncentracyjnym dla dzieci. Literatura obozowa cieszy się ostatnio w naszym kraju popularnością, jednak niewiele z powstających książek porusza trudną tematykę obozów dziecięcych.

Autor opowiedział o swojej pracy nad książką, o poszukiwaniu materiałów źródłowych i zbieraniu relacji od osób, które przetrwały obóz. Ten długi i trudny proces doprowadził do powstania jedynej w swoim rodzaju relacji z wydarzeń z Obozu przy ulicy Przemysłowej w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy panu Błażejowi za tę interesującą, acz przejmującą opowieść.