ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie z Janem Bliźniakiem

Data publikacji: 12/04/2024

W środę 10 kwietnia oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz w filię przy Kościuszki 49 odwiedził Jan Bliźniak, autor cenionych powieści dla czytelników w każdym wieku. Dla dzieci i młodzieży napisał książki pt. “Kłopoty gnoma kurzorobka” oraz “Śrubek i tajemnice Maszynerii”.  Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Krytyk filmowy, od ośmiu lat prowadzi portal “Całe życie w kinie”. Ponadto zajmuje się edukacją historyczną i kulturową.

W spotkaniu autorskim udział wzięły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Autor opowiedział uczniom o tym jak zaczął pisać książki, skąd czerpie pomysły i inspiracje do fabuły swoich książek. Przedstawił dzieciom proces tworzenia książki, opowiedział również o warsztacie autora. Zaprezentował swoje rękopisy książek już wydanych oraz notatki, z których w przyszłości być może będzie czerpał inspiracje do napisania kolejnych powieści.

Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania. Dzielili się swoimi doświadczeniami pisarskimi oraz innymi zainteresowaniami. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali fragmentu książki “Kłopoty gnoma kurzorobka” czytanego przez autora.

Spotkanie w filii przy Kościuszki 49

Spotkanie w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl