Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie z Janem Bliźniakiem

Data publikacji: 12/04/2024

W środę 10 kwietnia oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz w filię przy Kościuszki 49 odwiedził Jan Bliźniak, autor cenionych powieści dla czytelników w każdym wieku. Dla dzieci i młodzieży napisał książki pt. “Kłopoty gnoma kurzorobka” oraz “Śrubek i tajemnice Maszynerii”.  Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Krytyk filmowy, od ośmiu lat prowadzi portal “Całe życie w kinie”. Ponadto zajmuje się edukacją historyczną i kulturową.

W spotkaniu autorskim udział wzięły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Autor opowiedział uczniom o tym jak zaczął pisać książki, skąd czerpie pomysły i inspiracje do fabuły swoich książek. Przedstawił dzieciom proces tworzenia książki, opowiedział również o warsztacie autora. Zaprezentował swoje rękopisy książek już wydanych oraz notatki, z których w przyszłości być może będzie czerpał inspiracje do napisania kolejnych powieści.

Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania. Dzielili się swoimi doświadczeniami pisarskimi oraz innymi zainteresowaniami. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali fragmentu książki “Kłopoty gnoma kurzorobka” czytanego przez autora.

Spotkanie w filii przy Kościuszki 49

Spotkanie w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej