Spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem

Data publikacji: 29/11/2021

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na spotkanie z Kamilem Staniszkiem, autorem książki “Pętla” 13 grudnia 2021 roku (poniedziałek) o godz. 18.00. Wstęp jest wolny. Przed spotkaniem będzie można kupić książkę autora.

Kamil Staniszek jest wydawcą i redaktorem naczelnym gazety „Kurier Południowy” oraz autorem książek, m.in. kryminałów „Kocia Morda” i „Zemsta ma smak CZERWIENI”, których akcja rozgrywa się w powiecie piaseczyńskim, a jej bohaterami są… dziennikarze lokalnej gazety. W tym roku nakładem Wydawnictwo Vesper ukazała się antologia „Grobowiec” z opowiadaniem Kamila Staniszka „Nagła śmierć”, a na koniec listopada zapowiedziano premierę powieści grozy „Pętla”. „Pętla” to wciągająca powieść pełna tajemnic i mroku. Napisana z niezwykłą lekkością i swobodą, miejscami przesycona jest gorzką ironią i poczuciem humoru, właściwymi dla oryginalnego stylu Kamila Staniszka.

O książce

Rafał po rozstaniu z Martą traci sens życia i podejmuje próbę samobójczą. Z depresji próbuje wyciągnąć go babcia, którą odwiedza w Pogorzelisku, zapadłej wsi na Lubelszczyźnie, gdzie jako dziecko spędzał wakacje. Bardzo szybko okazuje się, że sielska atmosfera z pozoru prostszego życia skrywa jeszcze większe koszmary niż te, przed którymi uciekał. Rafał zaczyna balansować na granicy rzeczywistości i przerażających wizji, zrodzonych w jego udręczonym umyśle. Ta pozornie beztroska wieś staje się miejscem coraz dziwniejszych zdarzeń, przemieniających narastający niepokój w paniczny strach. Wkrótce demony, przebudzone w zapadłej i wyludnionej wsi, zaczynają wkraczać w życie Marty, dawnej ukochanej Rafała. Coraz brutalniej i z coraz większą bezwzględnością.

Historia zrodzona z rozczarowania, upokorzenia oraz goryczy po stracie odbierającej marzenia i przekreślającej sens dalszego życia. Obsesja miłości popycha do autodestrukcji. Śmierć niesie obietnicę ukojenia, a rozpacz gna ku zatraceniu. Czy powrót do miejsc z czasów dzieciństwa przyniesie ulgę i napełni otuchą? Jakie tajemnice kryje beztroski świat utkany ze wspomnień i tęsknoty za dawnymi czasami? Dlaczego spokój przeraża, a piękno i harmonia zdają się kryć tajemnicę, powodując, że na gardle zaciska się pętla? Czy mroki przeszłości wypełzną z koszmarów i zniszczą idylliczny świat widziany oczami dziecka?

Gdy pętla rozluźnia się na szyi bohatera, zaczyna się zaciskać wokół Czytelnika. Tajemniczy świat zapadłej wioski na Lubelszczyźnie pochłania i mami, a rzeczywistość zaczyna się wymykać spod kontroli umysłu bohatera. „Pętla” to wciągająca powieść pełna tajemnic i mroku. Jednocześnie napisana z niezwykłą lekkością i swobodą, miejscami przesycona gorzką ironią i poczuciem humoru właściwą dla niezwykle oryginalnego stylu Kamil Staniszek.