Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Data publikacji: 25/04/2023

W ramach Tygodnia Bibliotek 12 maja (piątek) 2023 roku o godzinie 9:00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad 50. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji”Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: “Przecinek i Kropka’ oraz “Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”,statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K.Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Będzie to spotkanie zamknięte dla grupy zorganizowanej.