ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie DKK z Agnieszką Cubałą

Data publikacji: 04/11/2020

W dniu 3 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Cubała, autorka książek o Powstaniu Warszawskim, które były motywem przewodnim spotkania DKK. Pani Agnieszka Cubała od wielu lat pasjonuje się tematyką Powstania Warszawskiego i jest prawdziwym ekspertem w tym temacie. Współpracując z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przygotowując materiały do swoich książek poznała wielu uczestników Powstania Warszawskiego oraz członków ich rodzin. Jej wiedza o Powstaniu jest tym cenniejsza, że jest ona naładowana prawdziwymi emocjami osób, które czynnie brały udział w Powstaniu lub żyły w tamtych czasach. 

Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań do autorki i z zainteresowaniem słuchali odpowiedzi. 

Najwięcej emocji wzbudziła książka Kobiety’44, opisująca losy kobiet w Powstaniu Warszawskim, odsłaniająca sprawy, o których do tej pory się nie mówiło.  Duże uznanie zdobyła także książka Miłość’44 będąca zbiorem wzruszających opowieści o porywach serca w czasie Powstania. 

W spotkaniu w bibliotece wzięło udział 14 osób. Relacja ze spotkania była również dostępna na żywo na Facebooku Biblioteki, a jej nagranie obejrzało do tej pory ponad 2300 osób. Nagranie można obejrzeć na stronie https://fb.watch/1yo8cprHvJ/

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18.00. Zachęcamy do przeczytania książki Radka Raka – Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, nagrodzonej w tegorocznym konkursie Literackim Nike 2020 nagrodą główną.

Projekt “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl